Chovatelská stanice - Flanderský bouvier

Výstavy

Krajská výstava psů Hradec Králové 11.5.2019

V sobotu jsme se zúčastnili výstavy v Hradci. Charli jsem přihlásila, protože jsem chtěla potrénovat na bonitaci, která se skládá z popisné části, která podobná právě výstavě a pak povahové části. Tu zvládneme na cvičáku, ale právě kvůli přípravě na předvedení jsem zvolila trénink na výstavu. Jeli jsme se  všiemi pejsky, včetně malé Pippy, protože jsme po výstavě pokračovali na mistrovství světa  belgických ovčáků do Písku.Velmi jsem se bála, jak se bude Charlie chovat, vzhkadem k jejímu temperamentu a divokosti. Ale byla jsem velmi překvapená, dokonce to vypadalo, že se ten mumraj Charli líbí. V kruhu jsme byly naštěstí samy. Před námi byl pes, který održel jen hodnocení Výborný 1 a nic dalšího. O to víc mě potěšilo hodnocení pana rozhodčího výborná1, vítěz třídy a krajský vítěz {#emotions_dlg.love} postoupili jsme do závěrečné souteže, kde se předváděli mimo jiné všichni krajští vítězové. Zde už jsme sice nebodovali, ale zase si Charlie vyzkoušela běhání v řadě mnoha psů Smile

Fotky jsou tady

13.05.2019

KV Netolice Podroužek 26.4.2015

V sobotu jsme po obědě vyrazili na výstavu d Netolic. Vše bylo zkomplikované tím ,že Michal měl rozbité aouto a tak jsme byli rádi , že nám půjčili autíčko rodiče. 

V plánu byla výstava na kterou byly přihlášené všechny holky Ange, Ashli i Darcy a Ashli pak ještě čekal svod a Darcy bonitace. 

Ashli byla přihlášená do třídy mladých. Vystavovala si ji Verča a holky se předvedli moc pěkně. Pro Ashli to byla první výstava. Vzhledem k tomu, že je teď hodně vyrostlá, měla měkčí hřbet ale jinak dostala velmi pěkný posudek a hodnocení výborna 2.

Darcy musela jít do třídy otevřené, protože panička je ....a nějak opoměla na zkoušku, kterou je potřeba ve třídě pracovní {#emotions_dlg.sad}. Darcy byla dost rohozená a nevystavovala se tak jak sme se učily. Ale ani kdyby to bylo leší, asi by to nic nezměnilo. Paní rozhodčí Darcy vytkla především slabší pigmentaci a ne dost výrazný kohoutek. Obdržely jsme hodnocení velmi dobrá 3, čímž jsme splnily podmínku účasti na KV k uchovnění.

Ange pak sklidila od paní rozhočí pochalu, s tím že je ve všem perfektní, jen by mohla mít tmavší oko. Obdržela hodnocení výborná1  a BOV.

Pak ještě proběhl svod, Ashli naměřili 63cm a jediná výtka byla již zmíněnému hřbetu.

Darcy prošla bonací také úspěšně a tak už mě čeká jen poslat přeregistraci a budeme mít doma zase chovnou fenu Smile.

Fotky z výstavy jsou tady.

28.04.2015

Klubová výstava Netolice - 27.4.2014

Na výstavu jsme vyrazili již v sobotu. Čtyřhodinová cesta utekla celkem rychle. Letos pejsci cestovali v novém vozíku. Mají v něm své pohodlí a tak po cestě byli plní energie. Nocovali jsme tak jakov loňském roce v chatě a s našimi bouvierskými přáteli jsme měli o čem povídat.

Druhý den pak Verča vystavovala Ange. Posuzovala nizozemská rozhodčí. Ange se jí líbila a tak dostala ocenení V1 a BOV. Z ocenění jsme měli velkou radost, zejména Verča.

Tady jsou výsledky výstavy.

13.05.2014

Klunová výstava - 2013

V pátek jsme vyrazili do Netolic na Klubovou výstavu. Protože je ceta dlouhá a náročná rozhodli jsme se jet už v pátek. Navíc jsme cestou nabírali Baxlyho rodičů, kterého jsem na tuto akci také přihlásila. Přihlášena byla také Angela, už jen do třídy "mimo konkurenci" protože má za sebou již tři vítězství na těchto výstavách a chtěli jsme nechat případný titul těm mladším.

Na výstavu byla také přihlášena Beanie a z Brna přijeli s Badýskem. Takže se tam sešla celá rodinka Laughing.

Bohužel i kdyš v týdnu bylo krásně, na víkend se počasí pokazilo. V noci pršelo a zrovna tak v sobotu. Výstavní kruh byl podmáčený a kluzký na některých místech byly kaluže.

I přes náročné podmínky se nám výstava vydařila. S Baxlym jsem vyběhala V1,CAC, Klubový vítěz, Beanie po tuhém boji získala V2, res.CAC, Badýsek bohužel odešel bez titulu, protože ač první čast posudku měl velmi pěknou, neukázal se paní rozhodčí v pohybu ( nechtěl klusat) a ta mu za to dala známku VD2. Ange pak v posudku napsala že je velmi kvalitní a pochálila ji hlavu {#emotions_dlg.yes}.

Nutno napsat, že paní rozhočí ze Španělska Elia Alia posuzovala podle mého spravedlivěji než Francouzský rozhodčí v loňském roce. Rozhodně nediskriminovala černé jednce.Wink

Posudky  byly opravdu kraťounké, ale výstižné, hodně pozornosti věnovala hloubce a šířce hrudníku. Psy si pečlivě prohmatala a tak jí neuniklo nic...nic se nedalo schovat střihem Cool. Zuby pak kontrolovala sama, prostě jim do té tlamy strčila ruku a bylo to .....

Po posuzování a členské schůzi proběhl ještě svod a bonitace. Na svod jsem měla přihlášenou Darcy. Darcy se nejdříve chovala jako cvok nebyla schopná být chvilku v klidu, ale předvedla se pěkně a na konci už byla úplný miláček Smile... je to prostě moje bláznivé psisko.

Bonitace se pak zúčastnila Beanie a Bydýsek, také úspěšně.

Původně jsme meli Ange, Baeny, Badyho a Baxlyho přihlášené na soutěž chovateských skupin, ale protože už bylo hodně hodin a všichni bydlíme daloko od místa konání, nakonec jsme se nezúčastnili.

Pro Ramba, Amandu a Gastona to byl dlouhý výlet a je jen škoda, že nám nepřálo počasí..

Fotky jsou zde a posudky s fotkama zde

26.04.2013

Výstava v Mladé Boleslavi

 V sobotu 14.7. jsme vyrazli na naplánovanou výstavu do Mladé Boleslavi. Sice jsme jeli s Rambem a Darcy, ale přihlášený byl pouze Rambo. Chtěli jsme konečně protrnout smůlu na výstavách. Rambo pomalu dozrává a také s Michalem zapracovali na předvědení. A tak jsme byli plni očekávání. Moc nás potěšilo, že naše snaha co se týká přípravy i úpravy srsti byla odměněna získáním hodnocení výborný 1 a CAC.

Tady jsou fotky.

                     

19.07.2012

Klubová výstava Netolice 15.4.2012

Jarní výstava proběhla v Netolicích. K posuzování byl přizván Belgický rohodčí Salvatore Giannone, který některé z nás trochu překvapil svým způsobem posuzování. Navíc byl velmi přísný a tak oproti mnohým jiným výstavám zadal jen málo titulů. Zajimavé také bylo, že očividně upředenostňoval psy a feny šedivého zbarvení, ve většině tříd postavil šedého jedince před černého. Na druhou stranu můžeme být velmi spokojeni, co se týká Angely, protože i u tohoto rozhodčího získala CAC a Klubový vítěz. Laughing

Ocenění je o to hezčí, že titul Klubový vítěz získala dva roky po sobě a navíc má již sbírku klubových vítězů od Holadského, Polského a Belgického rozhodčího.

Rambíček održel známku VD1, myslím že tentokrát byl velmi dobře připravený, bohužel i on patřil mezi jedince na které byl pan rozhodčí přísnější Cry

Fotografie jsou k vidění  zde a posudky a další fota zde.

24.04.2012

Klubová výstava Mladá Boleslav 2011

30.4.2011 proběhla v Mladé Boleslavi při Pojizerské výstavě také "naše" bouvierská Klubová vyýstava. Velmi teplé počasí dalo zabrat nejen psům , ale i nám pánečkům.

Pro chovatelskou stanici KOSTELEČÁK byl tento den důležitý, protože se zde představili dvě štěňata po Ange. A tak jsme jim drželi palce a vystavovali jsme i jejich maminku a pro první a i Rambíček byl připraven i když to nebylo ono.

K velké radosti Baxley Ange Kostelečák získal V1, CAJC a jeho sestra Beanie také, ze vzájemného souboje o nejlepšího mladáho pak vyšel vítězně hodně nasrstěný Baxley.

Dařilo se i mamince, která vyhrála Klubového vítěze ve fenách a v souboji se synem zadala p. rozhodčí titul BOB také Ange.

Rambíček se na výstavě snažil, ale musíme se ještě poslepšit co se týká úpravy srti, myslím trochu změnit střih a příště mu to snad výjde lépe než tady(VD1).

Fotografie z akce jsou zde

Velmi nás

14.07.2011
© 2011-2016 všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek