Chovatelská stanice - Flanderský bouvier

O nás

 

 

Na stránkách chovatelské stanice KOSTELEČÁK se můžete blíže seznámit Amanda a Anges plemenem Flanderský bouver a belgický ovčak malinois. Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2004, ale první bouver k nám přišel již v roce 1998. V roce 2015 jsme se rozrostli o maliňáky.

 

Flanderský bouvier...Jak název  plemene napovídá tito psi pocházejí z Flander. V minulosti byli využívání k jako honáčtí psi k práci s dobytkem, ale také tahali vozíky s mlékem a také byli využívání při stloukání másla. Flanderské bouvera také vlastnil sám Napoleon. Za války tito psi přenášeli depeše a tahali zraněné vojáky do bezpečí.

 

MS HezeterenDnes jsou bouvieři vynikající rodinní psi bezmezně oddaní své rodině a v zahraničí jsou hojně používáni policií jako výborní obranáři a stopaři.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 V roce 2015 do naší rodiny přibyl pes plemene Belgický ovčák Malinois a o rok později   fena.  A proč? Protože o tomto plemeni se hodně mluví a lákala nás jejich pověstná ochota   pracovat. A nutno říci, že  pověst nesklamala, s těmito psy se člověk opravdu ani trochu   nenudí Laughing

 

 

 

Věnujeme se sportovnímu výcviku, z národního zkušebního řádu jsme se postupně přesunuli na mazinárodní zkušební řád, protože ten nám mimo jiné i umožňuje startovat na soutěžích v zahraničí.

 

 

 

 

Historie:

 

Naše kynologické začátky spadají ještě do dob Svazarmu.  Troufám si tedy říct, že jsme již něco zažili. Také naše čísla průkazů ČKS jsou pouze čtyřmístná Wink

 

I naši první pejsci plně odpovídali plemenům, kteří bývali v 80.tých letech minulého století na cvičácích k vidění.

Michal vyrůstal se středním kníračem a jeho první vlastní pes byla fena německého ovčáka Akra Manepo. Drobná fenka dokázala s Michalem dosáhnout mnoha úspěchů a již od počátků vyráželi na závody. Prostě závodnické srdce se nezapře…

 

Pavla ve svých deseti letech vyškemrala ovčáka – vytoužené to plemeno. Tak domů přišla Dita z Úzkých luk také fena německého ovčaka, se kterou první roky cvičil tatínek a pak v roce 1987 se Ditě narodil Amír z Údolí Sonory . Pan pes s velkým srdcem, který nás naučil jak cvičit psy  s láskou a jak příjemné je jezdit po závodech a vyhrávat Smile.

 

 Einstein

Naším prvním bouvieřím kamarádem byl Einstein Dusty Egas, kterého si přivezl domů Michal z Prahy. Ája s námi byl pět let a dosáhli s Michalem spousty úspěchů na závodech a na zkouškách, i přes to, že stopy Áju moc nebavily. Začali se se společně s Michalem připravovat na IPO3, bohužel však Ája onemocněl a v pěti letech nás opustil.

 

 

 

 

KimK naší rodině také patří Kim, celým jménem Call me Brown Gasko Prim, pes border kolie, který se narodil 27.7.2002. Hnědobílý fešák se zkouškami ZZO,BH, ZOP a ZM a tituly na výstavách CAC a res,CAC  je také úspěšný krycí pes. Od svých deseti let ho cvičil náš syn Tomáš.

V poslední době jezdíl Kim na cvičák s kamarádkou Verči, Sábou  a velmi se jim dařílo i na závodech.

4.12.2011 nás Kim opusti, po té co se podrobil operaci sleziny na které byl velký nádor. Bohužel jeho srdíčko navydrželo velkou zátěž a dva dny po operaci nám umřel. Ať se Ti Kime krásně běhá na nebeských loukách i s ostaními psími přáteli.

© 2011-2016 všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek